Tulemused

2015

Ässad

I Richard Ott Leitham

II Heino Annuk

III Taivo Leis

III Ülar Saarniit

Täiskaskasvanud:

I Ants Järv

II Sten Raudik

III Raul Roosiväli

Noored:

I Rasmus Kadaja

II Rein Pihelgas

III Mart Kirotar

III Merili Murde

Algajad:

I Sirli Aia

2014

Võru Folkloorifestivalil selgus uus lõõtsakuningas – Toomas Ojassaar

XX Võru Folkloorifestivali traditsioonilisel August Teppo nimelisel lõõtsamängijate jõukatsumisel selgus uus lõõtsakuningas. Ässade klassis võidutses Põlvast pärit Toomas Ojassaar, kel oli see juba kolmas võit selles võistlusklassis. Kolmekordne ässade klassi võitja pälvib lõõtsakuninga tiitli.

Ässad

  1. Toomas Ojassaar

2.-3.  Richard Ott Leitham

2.-3.   Taivo Leis

Täiskasvanud

  1.  Silvi Sisas
  2. Heino Annuk

Noored

1.-2. Mart Kirotar

1.-2. Heiti Hellamaa

Algajad

  1. Aime Lippur
  2. Sten Raudik

Eripreemiad

Publiku lemmikuks valiti Richard Ott Leitham

Võistluse peatoetaja Võru valla eripreemia sai Merili Murde.

2013

Ässad

  1. Richard Ott Leitham (Tallinn)
  2. Üllar Saarniit (Võru)

Täiskasvanud

  1. Kristi Kool (Tartumaa)
  2. Rainis Ruusamäe (Võrumaa)
  3. Ivar Pärnamets (Põlvamaa)

Noored

  1. Mart Kirotar (Põlva)
  2. Kert Krüsban (Harjumaa)
  3. Merili Murde (Võrumaa)

Algajad

  1. Peeter Nahko (Harjumaa)

2012

Ässad

  1. Toomas Ojasaar
  2. Toomas Oks
  3. Sulev Mägi

Täiskasvanud

  1. Priit Laatre
  2. Rein Pärtma
  3. Mihkel Tuulik

Noored

  1. Ott Leitham, Henrik Hinrikus
  2. Kristi Kool
  3. Mart Kirotar

Algajad

  1. Merili Moosus
  2. Ants Järv
  3. Ester Must

Eripreemiad

  1. Kalev Hellamaa – vanas stiilis mängu eest

2011

Ässad

  1. Toomas Ojasaar (Põlvamaa)
  2. Toomas Oks (Võrumaa), Kaarel Kõivupuu (Tallinn)
  3. Martin Teppo (Tartumaa)

Täiskasvanud

  1. Ülar Saarniit (Võrumaa)
  2. Hannes Põllu (Türi)

Noored

  1. Kristi Kool (Tartumaa)
  2. Henrik Hinrikus (Põlvamaa)
  3. Richard Ott Leitham (Tallinn)

Algajad

  • Kohti välja ei antud, kuid tunnustati kõiki osavõtjaid.
  • Anti Nöör (Haapsalu)
  • Mart Kirotar (Põlva)
  • Ivar Pärnamets (Põlvamaa)

2010

Ässad

  1. Kaarel Kõivupuu (Tallinn), Ain Lindvest (Tallinn)
  2. Taivo Leis (Võrumaa), Toomas Oks (Võrumaa)

Täiskasvanud

  1. Ülle Kool (Tartumaa)
  2. Priit Laatre (Tallinn)

Noored

  1. Toomas Ojasaar (Põlvamaa)
  2. Merili Murde (Võrumaa)

Algajad

  1. Kristi Kool (Tartumaa)

Eripreemiad

  1. Elmar Ruusamäe (Võrumaa) – lõõtsatraditsiooni jätkamise eest
  2. Henrik Hinrikus (Põlvamaa) – Tartu Lõõtspillifestivali eripreemia

2009

Ässad

  1. Enrik Visla (Tallinn)
  2. Ain Lindvest (Harjumaa), Urmas Rahnik (Saaremaa)
  3. Sulev Mägi (Saaremaa)

Täiskasvanud

  1. Toomas Oks (Võrumaa)
  2. Allan Avi (Tartu)

Noored

  1. Toomas Ojasaar (Põlvamaa)
  2. Kaisa Jõgeva (Võrumaa)

Algajad

  1. Hannes Põllu (Türi)
  2. Merili Murde (Võrumaa))
  3. Epp Välba (Viljandi)

2008

Ässad

  1. Aivar Teppo (Tartumaa)
  2. Enrik Visla (Läänemaa)
  3. Urmas Rahnik (Saaremaa), Heini Saarniit (Võrumaa)

Täiskasvanud

  1. Ain Lindvest (Harjumaa)
  2. Silvi Tumanskaja (Paide)
  3. Peeter Joosep (Pärnu)

Noored

  1. Toomas Oks (Võrumaa)

Algajad

  1. Toomas Ojasaar (Põlvamaa)
  2. Marek Pant (Võrumaa)
  3. Margus Traus (Saaremaa)

Eripreemiad

  1. Richard Ojar (Võru) – noorim osavõtja
  2. Taivo Leis (Võrumaa) – parim Võrumaa pillimees
  3. Edmundas Širmulis (Leedu) – kaugeim osavõtja
  4. Suurima osavõtjate arvuga maakond – Võrumaa

2007

Ässad

  1. Juhan Uppin (Tallinn) LÕÕTSAKUNINGAS
  2. Sulev Mägi (Saaremaa)
  3. Endel Koppel (Tartumaa), Kaarel Kõivupuu (Tallinn)

Täiskasvanud

  1. Urmas Rahnik (Saaremaa)
  2. Ain Hannus (Saaremaa)
  3. Helmut Taimre (Läänemaa), Viktor Ilvest (Saaremaa)

Noored

  1. Allan Avi (Tartu)
  2. Toomas Oks (Võrumaa)
  3. Kaisa Jõgeva (Võrumaa), Mailika Raimet (Võru)

Eripreemiad

  1. Johannes Müür (Saaremaa) – julge alguse preemia
  2. Viivi Jäe (Läänemaa) – parim naismängija

2006

Ässad

  1. Juhan Uppin (Tallinn)
  2. Endel Koppel (Tartumaa)
  3. Taivo Leis (Võrumaa), Elmar Ruusamäe (Võrumaa), Sulev Mägi (Saaremaa), HeldurVaidla (Raplamaa)

Täiskasvanud

  1. Heini Saarniit (Võrumaa)
  2. Külvi Paide (Põlvamaa)
  3. Kalmer Krimses (Pärnumaa)

Noored

  1. Allan Avi (Tartu)
  2. Toomas Oks (Võrumaa)
  3. Mailika Raimet (Võru), Kaisa Jõgeva (Võrumaa)

Eripreemiad

  1. Taavi Teinbas (Lääne-Virumaa) – vaimuka esinemise eest

2005

Ässad

  1. Juhan Uppin (Tallinn)
  2. Siim Rikker (Tallinn)
  3. Kadri Giannakaina Laube (Võrumaa)

Täiskasvanud

  1. Enrik Visla (Tallinn)
  2. Heldur Vaidla (Raplamaa)
  3. Kaarel Kõivupuu (Tallinn)

Noored

  1. Allan Avi (Tartu)
  2. Asso Int (Tartu)
  3. Toomas Oks (Võrumaa)

Eripreemiad

  1. Kaisa Jõgeva (Võrumaa) – noorim osavõtja
  2. Mailika Raimet (Võru) – ergutusauhind
  3. Meelis Mereäär (Saaremaa) – parim karmoškamängija
  4. Eino Kõiv (Tartu) – vanim osavõtja
  5. Robert Yvonik (Prantsusmaa) – kaugeim külaline

2004

Ässad

  1. Kaido Reivelt (Tartumaa)
  2. Endel Koppel (Tartumaa)
  3. Heino Tartes (Põlvamaa)

Täiskasvanud

  1. Siim Rikker (Tallinn)
  2. Kadri Giannakaina Laube (Võrumaa)
  3. Jaanus Rohi (Tallinn)

Noored

  1. Kaarel Kõivupuu (Tallinn)
  2. Asso Int (Tartu)
  3. Ronan Pinsard (Prantsusmaa)

2003

Ässad

  1. Juhan Uppin (Tallinn) LÕÕTSAKUNINGAS
  2. Sulev Mägi (Saaremaa)
  3. Heino Tartes (Põlvamaa)

Täiskasvanud

  1. Tarmo Noormaa (Võrumaa)
  2. Kaido Reivelt (Tartumaa)
  3. Martin Teppo (Tartumaa)

Noored

  1. Asso Int (Tartu)

Noorte äss

  1. Kaarel Kõivupuu (Tallinn)

2002

Ässad

  1. Juhan Uppin (Tallinn)
  2. Sulev Mägi (Saaremaa)
  3. August Laanesaar (Põlvamaa)

Täiskasvanud

  1. Heino Tartes (Põlvamaa)
  2. Endel Koppel (Tartumaa)
  3. Elmar Ruusamäe (Võrumaa), Harri Lindmets (Võrumaa)

Noored

  1. Kaarel Kõivupuu (Tallinn)

2001

Ässad

  1. Sulev Mägi (Saaremaa)
  2. August Laanesaar (Põlvamaa)
  3. Heino Koosa (Tartumaa)

Täiskasvanud

  1. Heinar Kahar (Põlva)
  2. Heino Tartes (Põlvamaa)
  3. Tarmo Kivisilla (Tallinn)

Noored

  1. Juhan Uppin (Tallinn)
  2. Siim Kapral (Tartu)
  3. Siim Rikker (Tallinn)

2000

Täiskasvanud

  1. Aivar Teppo (Tartumaa) LÕÕTSAKUNINGAS
  2. Sulev Mägi (Saaremaa)
  3. Taivo Leis (Võrumaa)

Noored

  1. Siim Kapral (Tartu)
  2. Kaarel Tammur
  3. Sirli Hellamaa (Võrumaa)

1999

Täiskasvanud

  1. Aivar Teppo (Tartumaa), Ants Taul (Valgamaa)
  2. Kalev Hellamaa (Võrumaa), Vello Reidla (Valgamaa)
  3. Martin Teppo (Tartumaa), Heino Koosa (Tartumaa)

Noored

  1. Siim Kapral (Tartu)
  2. Anu Taul (Valgamaa)
  3. Kadri Laube (Võrumaa)